Pełnia sezonu w Wodnej Dolinie
fot. PRK
Wodna Dolina zwyciężyła w VIII edycji Konkursu Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną województwa zachodniopomorskiego.

Dobrze zaprojektowane miasta sprawiają, że po prostu dobrze nam się w nich żyje. Chcemy by nowe inwestycje uwzględniały potrzeby mieszkańców, a wiemy, że nie zawsze się to udaje. Dosyć często nad przestrzenią przeznaczoną dla ludzi góruje interes ekonomiczny. Zgłoszone do konkursu projekty udowadniają, że w miastach można również wypoczywać, spotykać się z przyjaciółmi, czy rozwijać swoje pasje – uważa Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

- Witalna przestrzeń miejska służąca aktywnemu wypoczynkowi i dedykowana mieszkańcom w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach – tak kapituła Konkursu określiła Wodną Dolinę w Koszalinie.

- Staramy się, aby Wodna Dolina wciąż się rozwijała, a mieszkańcy i turyści mieli radość z korzystania z jej atrakcji. Obecnie pracujemy nad połączeniem ścieżką rowerową kąpieliska z Jeziorem Jamno, by pojawiła się kolejna atrakcja na mapie Koszalina. Część tej ścieżki będzie oddana do użytku jeszcze w tym roku – przekonuje prezydent Piotr Jedliński.

Wręczenie nagród uczestnikom VIII edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną zaplanowano na połowę września br.


UM Koszalin/ez