fot. pixabay.com
Mieszkańcy Koszalina "sypnęli" pomysłami. Składanie propozycji do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok zakończone. Wpłynęło 87 projektów.

Obecnie twa ich ocena formalna powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Grzegorz Śliżewski z Ratusza:

- Potrwa do mniej więcej połowy tygodnia. Później wnioski zostaną przesłane do oceny merytorycznej, a to potrwa dłużej, bo trzeba sprawdzić, czy chociażby koszty się zgadzają, czy dysponentem jest miasto, czy ktoś inny. W połowie września dowiemy się, które wnioski zostaną dopuszczone do głosowania. 

Sporo propozycji. Są pomysły, które pojawiają się za każdym razem, ale także bardzo innowacyjne dodał Grzegorz Śliżewski:

- Wśród pomysłów jest wybudowanie obok obserwatorium, planetarium. Ciekawym pomysłem jest też zbudowanie pomostów widokowych na jeziorze Lubiatowskim. Zielone przystanki, na których będzie zieleń. Projekt "idziemy na plażę", centrum, gdzie będzie można pograć np. w siatkówkę. Poza tym murale, siłownie na wolnym powietrzu. 


Ostateczną listę projektów wybranych do głosowania poznamy do końca października. A głosować na wybrany projekt będzie można od 3 do 20 listopada.

rp/ds