W Ustce trwają warsztaty w ramach konkursu „Bałtyk 2017”
Do tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2017”, organizowanego przez Polskie Radio Koszalin, nadesłano 25 audycji z rozgłośni m.in. w: Katowicach, Opolu, Rzeszowie, Poznaniu czy Zielonej Górze.

- Stoimy na straży ginących gatunków dziennikarskich. A do takich należą reportaż i słuchowisko. Wierzę głęboko w to, że warsztaty, które będą trwały dziś i jutro przyniosą wiele owoców, pozytywnych emocji i merytorycznych rozmów - powiedział podczas otwarcia konkursu Piotr Ostrowski, redaktor naczelny Radia Koszalin.

Wśród jurorów zasiada Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni reportażysta programu I Polskiego Radia. Przypomniał o kryteriach, podobnych do obowiązujących na międzynarodowych konkursach radiowych.

- Idea utworu, sposób przedstawienia tematu, dramaturgia, jakość realizacji, wykorzystanie możliwości radiowych, rzetelność dokumentacji i ogólne wrażenie - czy reportaż nas poruszył emocjonalnie lub intelektualnie - wymieniał Krzysztof Wyrzykowski.

Nagrodą główną w konkursie jest statuetka bursztynowego mikrofonu Radia Koszalin i czek o wartości 5 tys. złotych. Nagrodę publiczności przyznają także słuchacze w głosowaniu internetowym.

Werdykt jury poznamy dziś wieczorem.

Głosować można TUTAJ. Wszystkie reportaże do wysłuchania TUTAJ.

kp/ar

fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz

Posłuchaj

Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni reportażysta programu I Polskiego Radia
Piotr Ostrowski, redaktor naczelny Radia Koszalin