Kolejne zwycięstwo w Pomorskiej Lidze Juniorek odniosły siatkarki Energi Czarnych Słupsk. Tym razem podopieczne Marka Majewskiego pokonały na własnym parkiecie wicelidera rozgrywek zespół UKS Libero Starogard Gdański 3:1. Drużyna ze Słupska awansowała na drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Mecz rozgrywano w hali sportowej gimnazjum nr 2 w Słupsku. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków drużyny gości, czego efektem była ich wygrana w pierwszym secie 25:21. Po zmianie stron do głosu doszły słupszczanki. W ataku znakomicie spisywały się Karolina Sikora i Natalia Nakar. Dodatkowo w zespole Czarnych zaczęła dobrze funkcjonować obrona i dzięki temu gospodynie szybko odrobiły straty, wygrywając w drugim secie 25:16.

Zacięta walka toczyła się w trzeciej partii gry. Obie ekipy grały punkt za punkt, ale w końcówce seta więcej szczęścia miały miejscowe, wygrywając 26:24. W decydującym secie podopieczne Marka Majewskiego od początku wyszły na parkiet mocno zmobilizowane. Efektem była zdecydowana przewaga Czarnych i zwycięstwo 25:15. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Energi Czarnych Słupsk.

Słupski zespół grał w składzie: S. Suryś, M. Berbeć, M. Kupacz, J. Stencel, K.Sikora, M. Gałek, N. Nakar, M. Ziemianowicz, M. Danps, D. Świerk.