W czwartkowy wieczór w jednym z mieszkań przy ulicy Okrzei doszło do awarii piecyka gazowego. Strażacy ewakuowali siedemnaście osób, w tym czworo dzieci. Właścicielka uszkodzonego urządzenia była reanimowana i wciąż przebywa w szpitalu. Pozostali mieszkańcy po przebadaniu wrócili do swoich domów.

- Jedna osoba była reanimowana. Wśród przewiezionych do szpitala jest czworo dzieci. Pięć osób zostało przebadanych przez lekarzy, na szczęście nie wymagają hospitalizacji. Ewakuowano cały budynek. Do zatrucia doszło w jednej z klatek schodowych - powiedział młodszy kapitan Damian Tomczyk ze Straży Pożarnej w Sławnie.

Strażacy sprawdzili i przewietrzyli wszystkie mieszkania, wydali zakaz używania instalacji gazowej. Jak powiedział Kazimierz Olejniczak, prezes spółdzielni mieszkaniowej Wybrzeże, w bloku od rana trwa przegląd instalacji gazowej i wszystkich urządzeń.

Uszkodzony piecyk będzie odłączony do czasu naprawy. Właścicielka musi przedstawić potwierdzenie sprawności urządzenia. Gazu w bloku nie będzie do 14.00.

ak/rż

Posłuchaj

mł. kap. Damian Tomczyk ze straży pożarnej w Sławnie