fot. Sławomir Kamola
Na listach wyborczych Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kamieniarza znalazły się 33 osoby.

Kandydat na prezydenta Koszalina podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej, że jego komitet ma charakter obywatelski i nie jest związany z żadną partią: - W Koszalinie wybory mają charakter wybitnie polityczny, na zasadzie: „albo jesteśmy za, albo przeciw PiS”. Nasz komitet próbuje tu wystąpić jako „złoty środek”. Jesteśmy grupą ludzi, których nie bawi ta gra polityczna. Uważamy, że wybieranie mniejszego zła jest największym błędem i największą szkodą dla polskiej demokracji.

Wiktor Kamieniarz dodał, że trwają prace nad programem wyborczym jego ugrupowania: - Nie chcemy, żeby to był program ogólnikowy. W tym tygodniu będzie on gotowy i przedstawimy go mieszkańcom Koszalina.

Znane są już natomiast nazwiska kandydatów na radnych. „Jedynkami” komitetu będą: Artur Lachowicz (okręg I), Kazimiera Hołub (okręg II), Wiktor Kamieniarz (okręg III). Agnieszka Czajkowska (okręg IV) oraz Marcin Chęciński (okręg V).

Wiktor Kamieniarz zapowiedział, że kampania wyborcza jego komitetu ma opierać się na ulotkach, portalach społecznościowych i bezpośrednim kontakcie z wyborcami.

sk/ar

Posłuchaj

Wiktor Kamieniarz o planowanej kampanii wyborczej
Wiktor Kamieniarz o pracach nad programem wyborczym