fot. PRK
Łukasz Ruszczyński, zawodnik Energa Czarni Słupsk, wygrał ćwierćfinałowy pojedynek z Pawłem Martyniukiem z Palestry Warszawa. Tym samym słupszczanin zapewnił sobie brązowy medal Pucharu Polski

34-letni Ruszczyński jest wychowankiem Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni. W 2003 roku zdobył brązowy medal podczas młodzieżowych mistrzostw Polski. Rok później zdobył tytuł wicemistrza kraju. Zakończył swoją przygodę z boksem, ale wciąż był aktywny sportowo - trenował inne sztuki walki, stąd jego nieoczekiwany powrót na ring oraz udział w Pucharze Polski.

Ruszczyński do walk przygotowywał się z Tomaszem Mazurem, swoim dawnym klubowym kolegą, który jest międzynarodowym mistrzem Polski w zawodowym boksie. Mazur trenuje również jedną z grup młodzieżowych w klubie Czarnych. W kolejnej odsłonie Ruszczyński zmierzy się z pięściarzem klubu Sako Gdańsk. Zwycięzca pojedynku awansuje do finału.

Zawody Pucharu Polski Seniorów w boksie olimpijskim rozgrywane są od wtorku w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie.

red./jż

fot. PRK