fot. twitter.com/matgrzeszczuk
Anna Popławska rozmawiała z rzecznikiem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad m.in. o budowie obwodnicy Koszalina.

- To jest szczególna inwestycja. Na odcinku o długości około ośmiu kilometrów warunki geologiczne uniemożliwiły realizację tej inwestycji według dotychczasowej, pierwotnie planowanej, technologii. Opracowaliśmy technologię zamienną. Ostatecznie nie porozumieliśmy z dotychczasowym wykonawcą obwodnicy, co do terminu realizacji i kwoty. Ten ośmiokilometrowy fragment musieliśmy wyłączyć z całego kontraktu - dwudziestu kilometrów obwodnicy - oraz ogłosić na niego przetarg. Oferty otworzyliśmy 30 listopada. Przekraczały one kosztorys przewidziany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz musimy je sprawdzić, by wiedzieć, do czego się odnieść i czy nie ma w nich błędów. Po sprawdzeniu tych ofert podejmiemy decyzje - powiedział Mateusz Grzeszczuk.

Gość audycji odniósł się również do „krajowej jedenastki”, m.in. odcinka Koszalin – Bobolice: - Odcinek od Kołobrzegu do Koszalina to wspólny przebieg dróg krajowych i będzie gotowy w przyszłym roku. Na S11 realizujemy również obwodnicę Szczecinka. Roboty powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2019 roku. Na odcinek od Koszalina do Bobolic mamy zapewnione dofinansowanie w Programie Budowy Dróg Krajowych w wysokości 1,2 miliarda złotych. W najbliższym czasie planujemy ogłosić przetarg na jego zaprojektowanie i budowę. Ostatnim odcinkiem w naszym regionie jest droga z Bobolic do Szczecinka. Na razie mamy jedynie pieniądze na prace przygotowawcze - prowadzone są prace projektowe i dokumentacyjne, które powinny zakończyć się w 2020 roku.

Więcej w poniższej audycji.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA