To oznacza koniec akcji ratunkowej na Bałtyku. Przypomnijmy morze porwało trójkę dzieci we wtorek przy falochronach w Darłówku.

Ratownicy znaleźli ciało chłopca na wysokości Darłówka Wschodniego powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Koszalin Łukasz Kamiński z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie. Wcześniej na numer 112 ktoś zadzwonił z informacją o ciele dryfującym w morzu. Chłopiec jest drugą odnalezioną w Bałtyku ofiarą tragicznej kąpieli.
13-latka zidentyfikują dziś rodzice. Wcześniej jak dowiedziało się Polskie Radio Koszalin potwierdzili tożsamość 11-latki, która wczoraj została znaleziona w morzu.

Przypomnijmy morze porwało trójkę dzieci we wtorek. Według ustaleń policji matka była z nimi na niestrzeżonym kąpielisku. Kiedy wyszła na chwilę z wody do dziecka na plaży, fala porwała dzieci - 11, 13 i 14-letnie. Warto dodać, że w tym miejscu była wywieszona czerwona flaga. 14- latka morze rzuciło na gwiazdobloki, chłopiec był reanimowany, zmarł w szpitalu. Ciało 11 latki znaleziono w piątek po południu.

Rodzina obwinia ratowników

Adwokat rodziny złożył w Prokuraturze w Koszalinie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratorzy sprawdzą, czy osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na plaży nie dopuściły się zaniedbań. To niedorzeczny i bezzasadny zarzut powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Sylwester Kowalski szef ratowników w Darłówku Zachodnim. Podkreślił, że dzieci kąpały się w miejscu, gdzie jest całkowity zakaz, ratownicy nie odpowiadali za tę część kąpieliska. To odcinek z oznakowaniem: "Zakaz kąpieli" i tak zwany "Czarny punkt", informujący, że dochodzi do utonięć. Szef ratowników dodał, że bardzo współczuje rodzinie, ale nie można atakować ratowników, którzy z narażeniem życia podjęli akcję ratunkową.

Biskup apeluje o rozwagę

W związku z tragedią w Darłówku biskup Edward Dajczak ordynariusz diecezji koszalińsko kołobrzeskiej zwrócił się do wiernych o modlitwę w intencji dzieci i rodziców. W komunikacie biskup zaapelował do wypoczywających nad wodą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W niedzielę komunikat biskupa będzie odczytywany na mszach świętych w kościołach w całej diecezji.

CAŁY KOMUNIKAT DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Posłuchaj

Łukasz Kamiński z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie o akcji w Darłówku