fot. archiwum PRK
Przeprosin nie będzie - odpowiada szef sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o słowa, które padły podczas debaty prezydenckiej w Polskim Radiu Koszalin.

- Startuję również po to, by odsunąć od władzy: obecnego prezydenta oraz posła Gawłowskiego. Uważam, że ukryliście go. Jeżeli chcą państwo zobaczyć reakcję pana Jedlińskiego, proszę zalogować się do Facebooka. Prezydent Jedliński powiedział do mnie wprost: „biedny jesteś, biedny jesteś” - te słowa nie wymagają jakiegoś komentarza. Oczekuję, w trybie pilnym, przeprosin - powiedział Andrzej Jakubowski.

Przeprosin nie było. Tomasz Nowe, szef sztabu wyborczego Piotra Jedlińskiego i komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, odrzucił taką możliwość: - Nie widzę podstaw do jakichś przeprosin i miejsca, w którym pan Jakubowski poczuł się obrażony. Współczujemy żalu, który ma w sobie i jesteśmy w stanie go zrozumieć. W tych ostatnich dniach kampanii chciałbym prosić o troszeczkę spokoju i wyciszenia – nikomu takie emocje nie są potrzebne.

Andrzej Jakubowski, kandydat na prezydenta Koszalina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - w razie braku przeprosin - nie wyklucza skierowania sprawy do sądu.

red./rż

Posłuchaj

Tomasz Nowe, szef sztabu wyborczego Piotra Jedlińskiego
Andrzej Jakubowski, kandydat PiS-u na prezydenta Koszalina