Rafał Wolny

r.wolny@radio.koszalin.pl

O autorze

Skazany na dziennikarstwo... Choć w swojej kilkunastoletniej pracy dziennikarskiej już wielokrotnie próbowałem uciekać do innych zawodów, okazywałem się w nich jeszcze bardziej przeciętny niż we władaniu piórem. Stąd wciąż tkwię w mediach. W tej zawodowej drodze "zwiedziłem" kilka miast i jeszcze więcej tytułów prasowych, aż w końcu trafiłem do radia. Prywatnie jestem przeciwnikiem kurtuazji, konwenansów i wszelkich automatycznych zachowań. Zwykle nie zjednuje mi to sympatii tych, dla których powierzchowna grzeczność jest podstawowym kryterium oceny bliźniego. Dla mnie jednak prawdziwą wartością jest wewnętrzna uczciwość i mam nadzieję, że - w połączeniu z rzetelnością - zdołacie ją Państwo odnaleźć w moich materiałach.
RozwińZwiń
5 lipca 18:41 Dawne muzeum znów na sprzedaż. Cena: 2,8 mln zł Dotychczasowej właścicielce nie udało się wyremontować zabytkowej willi przy ul. Piłsudskiego 53. Dlatego wystawiła ją na sprzedaż, licząc, że kupiec przywróci jej dawny blask 25 czerwca 15:15 Opozycja żąda od prezydenta Koszalina zwrotu 50 tys. zł wydanych na promocję w portalu "Onet.pl" Miasto Koszalin było głównym bohaterem piątkowego wydania internetowego programu "Onet Rano". Produkcja kosztowała ratusz 50 tys. zł, co nie spodobało się opozycji. - Mamy do czynienia z kampanią Piotra Jedlińskiego za publiczne pieniądze - uważa Adam Ostaszewski, radny wojewódzki i członek "Paktu dla Koszalina". 
20 czerwca 15:40 Dzieci ze spalonego przeszkola w Jarosławcu znajdą tymczasową opiekę w innym miejscu. Obiekt zostanie odbudowany Dzisiejsze zajęcia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Jarosławiu zostały odwołane. W nocy z wtorku na środę spłonął bowiem jeden z tamtejszych budynków 15 czerwca 16:33 Są wyniki testów gimnazjalnych. Koszalin ze średnią krajową, województwo poniżej Zachodniopomorscy uczniowie najlepiej wypadli, jeśli chodzi o języki obce. Najgorzej poradzili sobie z matematyką 15 czerwca 14:35 Uczniowie z regionu wyróżnieni za olimpiady przedmiotowe Blisko dwustu uczniów podstawówek i gimnazjów odebrało dziś w Koszalinie nagrody za wyniki w konkursach organizowanych przez zachodniopomorskie kuratorium oświaty.
13 czerwca 18:13 Piotr Jedliński kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Koszalina W środę w Koszalinie zostało zawiązane porozumienie wyborcze w ramach Koalicji Obywatelskiej. W jego ramach do wyborów samorządowych wspólnie pójdą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Era Kobiet 9 czerwca 18:32 W Mielnie otwarto Centrum Integracji Społecznej Centrum zostało utworzone przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Inicjatywę wsparły lokalne samorządy 8 czerwca 15:04 Z parkingów KSM "Przylesie" zniknęły parkomaty. Operatorowi nie opłacało się ich utrzymywanie Administracja "Przylesia" zapowiada jednak, że wkrótce pojawią się nowe parkomaty 25 maja 13:14 Burmistrz Sianowa zawiadamia prokuraturę, ABW i NIK w sprawie budowy S6 Wątpliwości Macieja Berlickiego budzi przede wszystkim znaczny wzrost kosztów budowy obwodnicy i rezygnacja z budowy węzła w Gorzebądzu. Zdaniem prezydenta Koszalina to zbyt pochopne działania 18 maja 12:27 Wody Polskie: sprawa wrót na Jamnie powinna trafić do prokuratury. W tle groźba katastrofy ekologicznej i afera tzw.melioracyjna W piątek Kanał Jamneński i wrota sztormowe wizytował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie". Przeprowadziliśmy z nim rozmowę na temat sytuacji jeziora Jamno. Wysłuchać można jej będzie na antenie PRK w popołudniowym wydaniu Studia Bałtyk
Więcej »