Rafał Wolny

r.wolny@radio.koszalin.pl

O autorze

Skazany na dziennikarstwo... Choć w swojej kilkunastoletniej pracy dziennikarskiej już wielokrotnie próbowałem uciekać do innych zawodów, okazywałem się w nich jeszcze bardziej przeciętny niż we władaniu piórem. Stąd wciąż tkwię w mediach. W tej zawodowej drodze "zwiedziłem" kilka miast i jeszcze więcej tytułów prasowych, aż w końcu trafiłem do radia. Prywatnie jestem przeciwnikiem kurtuazji, konwenansów i wszelkich automatycznych zachowań. Zwykle nie zjednuje mi to sympatii tych, dla których powierzchowna grzeczność jest podstawowym kryterium oceny bliźniego. Dla mnie jednak prawdziwą wartością jest wewnętrzna uczciwość i mam nadzieję, że - w połączeniu z rzetelnością - zdołacie ją Państwo odnaleźć w moich materiałach.
RozwińZwiń
20 czerwca 15:40 Dzieci ze spalonego przeszkola w Jarosławcu znajdą tymczasową opiekę w innym miejscu. Obiekt zostanie odbudowany Dzisiejsze zajęcia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Jarosławiu zostały odwołane. W nocy z wtorku na środę spłonął bowiem jeden z tamtejszych budynków 15 czerwca 16:33 Są wyniki testów gimnazjalnych. Koszalin ze średnią krajową, województwo poniżej Zachodniopomorscy uczniowie najlepiej wypadli, jeśli chodzi o języki obce. Najgorzej poradzili sobie z matematyką 15 czerwca 14:35 Uczniowie z regionu wyróżnieni za olimpiady przedmiotowe Blisko dwustu uczniów podstawówek i gimnazjów odebrało dziś w Koszalinie nagrody za wyniki w konkursach organizowanych przez zachodniopomorskie kuratorium oświaty.
13 czerwca 18:13 Piotr Jedliński kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Koszalina W środę w Koszalinie zostało zawiązane porozumienie wyborcze w ramach Koalicji Obywatelskiej. W jego ramach do wyborów samorządowych wspólnie pójdą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Era Kobiet 9 czerwca 18:32 W Mielnie otwarto Centrum Integracji Społecznej Centrum zostało utworzone przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Inicjatywę wsparły lokalne samorządy 8 czerwca 15:04 Z parkingów KSM "Przylesie" zniknęły parkomaty. Operatorowi nie opłacało się ich utrzymywanie Administracja "Przylesia" zapowiada jednak, że wkrótce pojawią się nowe parkomaty 25 maja 13:14 Burmistrz Sianowa zawiadamia prokuraturę, ABW i NIK w sprawie budowy S6 Wątpliwości Macieja Berlickiego budzi przede wszystkim znaczny wzrost kosztów budowy obwodnicy i rezygnacja z budowy węzła w Gorzebądzu. Zdaniem prezydenta Koszalina to zbyt pochopne działania 18 maja 12:27 Wody Polskie: sprawa wrót na Jamnie powinna trafić do prokuratury. W tle groźba katastrofy ekologicznej i afera tzw.melioracyjna W piątek Kanał Jamneński i wrota sztormowe wizytował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie". Przeprowadziliśmy z nim rozmowę na temat sytuacji jeziora Jamno. Wysłuchać można jej będzie na antenie PRK w popołudniowym wydaniu Studia Bałtyk 15 maja 17:03 Koszalińskie inwestycje pod znakiem zapytania. Fiasko przetargów na remont parku oraz przejścia podziemnego przy dworcu Zbyt wysokie oferty na remont parku przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej oraz brak chętnych na modernizację przejścia pod al. Armii Krajowej - to przyczyny unieważnienia przetargów 15 maja 14:54 Urzędnicy nie są pewni, jak rozwiązać problem jeziora Jamno. Zastanawiają się nad budową przepławki W ciągu roku poziom wody w Jamnie obniżył się o kilkadziesiąt centymetrów, a jej temperatura wzrosła o blisko 10 stopni
Więcej »